JSM Silver till Rebecca Öhrn

I dag var det 5 och 10km i klassiskt stil som stod på programmet på JSM i Sundsvall. Rebecca Öhrn visade att stor formen håller i sig då hon tog sin andra medalj under detta mästerskap, Rebecca gjorde en mycket stark avslutning på sina 5km och slutade 2:a efter Hedda Bångman. Även Linnea Stark gjorde på nytt ett bra lopp då hon blev delad 8:a drygt 30sek efter Rebecca. Björn Sandström visade åter igen att han är stabil i toppen i H19-20 då han efter en dålig start på grund av ett stavbrott åkte upp sig till en 7:e plats. Marcus Fredriksson gjorde också ett stabilt lopp och gick in på en fin 10:e plats.

Rebecca på pallen

Rebecca på pallen

Linnea Stark

Linnea Stark

Lukas Adolfsson

Lukas Adolfsson

Mattias Vesterlund

Mattias Vesterlund

 

 

 

Paste your AdWords Remarketing code here