GULD, SILVER & BRONS

I dag har det körts sprint i ett soligt Sundsvall, solen lyste även över Lycksele Skidgymnasium idag J 14st vidare från kvalet till kvartsfinal, 10st vidare till semifinal, 4st i final, ett brons, ett silver och ett guld känns som ett makalöst bra facit för dagen. En av dagens största glädje ämnen kom redan i kvalet då Cecilia ”Cissi” Mårtensson vann kvalet i D19-20, sedan rullade det bara på med flera fina insatser i kvartsfinaler och semifinaler. Väl framme i finalerna fanns Mimmi Björn, Rebecca Öhrn, Linnea Stark och Marcus Grate med i finalfältet. Linnea krigade sig till ett välförtjänt brons, Marcus slog till med ett Silver och Mimmi guld.

Grate på Pallen!

Grate på Pallen!

Medaljörerna Mimmi, Linne och Moa

Medaljörerna Mimmi, Linne och Moa

Kvaldrottningen Cissi

Kvaldrottningen Cissi

Lukas gick till Semi

Lukas gick till Semi

Wilma gjorde en bra sprint och gick till semi

Wilma gjorde en bra sprint och gick till semi

Linnea, Mimmi och Rebecca i finalen

Linnea, Mimmi och Rebecca i finalen

Linda gick till semi där hon såg stark ut men bröt staven

Linda gick till semi där hon såg stark ut men bröt staven

Silver Grate

Silver Grate

Mattias Sundin i semifinal

Mattias Sundin i semifinal

 

 

Paste your AdWords Remarketing code here