Distans scandic cup Östersund

Fortsatt fina insatser under söndagens distanslopp. I herrar 17-18 visade Marcus och Marcus att orken fanns även när distansen blev längre. Marcus Grate åkte in på en femte plats och Marcus Fredriksson fick kliva upp på pallen med en tredje plats. I den yngre damjuniorklassen visade Rebecca Öhrn att hon kommer vara med och kriga om pallplatser under vintern. Rebecca åkte till sig en andra plats på den 5 km långa banan. Jonna Sundling visade att hon är tillbaka efter en tids sjukdom, även hon åkte in på en andra plats under söndagen.

                                                                                     Rebecca Öhrn

                                                                                  Jonna Sundling

                                                                                     Marcus Fredriksson

Paste your AdWords Remarketing code here