Dag 5 Sommarskidskolan

Årets upplaga av sommarskidskolan är avslutad med traditionsenlig myrfotbollsturnering. Som vanligt med mer brottning än fotboll ju längre tiden går. Passet startade med en längre löprunda för att se till att ungdomarna var ordentligt uppvärmda. Ungdomarna hade delats in i fyra olika lag och lagen fick sedan möta alla en gång innan det var dags för seminfinaler och sedan avslutande final och bronsmatch.

Myrfotboll 3

 

Myrfotboll 2

 

                                                                             Johan och Hugo tampasMyrfotboll 4

                                                       Vem kan detta vara?????

                                                       Svaret hittar du baklänges längst ner på sidan.?Myrgrupp                                                             Gänget är samlat. Vissa mer under än ovan dyn.Myrfotboll 1

                                                      kcäbreå racso

Paste your AdWords Remarketing code here