Dag 2 Hemavan

Dagens två pass har bestått utav ett stenhårt intervallpass uppför Laisaliden och ett lugnare löppass på eftermiddagen.

 

Pass 1 startade kl 08:30 med rullskidåkning bort till botten av Laisaliden. Där drog intervallerna igång. Killarna körde upp till toppen, och tjejerna stannade precis nedanför toppen.  Intervallerna startar med uppför, men ändå inte väggen! Den kommer strax före hälften! Det brantar till rejält och mjölksyran sprutar ut ur kropparna!

Det var riktigt fina intervaller! De tar från ca 10 min och vi körde ifrån 3-6 st!

 

Pass 2 startade med att vi blev ut skjutsade 15:30 och sedan sprang vi ifrån Joelström tillbaka till Hemavan. Där var det också spridning på gruppen och vissa var ut ca 1,50 och andra 2,30 ett fint löppass:D

 

Imorgon blir det en fin lågintensiv dag med minst 5 timmars träning!

Som jag säger! Det är bara å KÖÖR! Full GAS och Full CHOK!

 

Hörs Heeeej!//Pierre Bryntesson som är inne på år 6!OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Elina på väg från Joeström till Hemavan OLYMPUS DIGITAL CAMERA                                                                                        Eftermiddagspasset på JofjälletMimmi Laisaliden                                                                                                      Mimmi i LaisalidenRK Laisaliden                                        Johan Nilsson  Linn Svahn  Rebecca Öhrn  och Johan Forslund uppför backen i Laisaliden

 

 

Paste your AdWords Remarketing code here