Sommarskidskolan sista dagen

En tuff lägervecka avslutades på Tallidens myrar med friidrottsaktiviteter. Med grenar som löpning, höjdhopp, längdhopp, kula, hinderbana och dragkamp fick vi en händelserik förmiddag och rafflande slutstrid i den totala poängställningen.

Efter friidrotten var avslutad möttes ledarna och eleverna i dragkamp och ledarna så att vi fick smaka myr med råge. Sedan så avslutades passet med gyttjekrig efter debaclet i dragkampen fick ledarna här lite revansch.

Lägret avrundades med hamburgare och prisutdelning och det vinnande laget utsågs och valde priser först men det viktigaste var att alla kämpade och hade roligt och kände att de fått ut något av lägret.

Bra kämpat alla elever, hoppas ni dyker upp nästa år också !!!!!:)

flygande Linus

Den vinnande bilden i instagram tävlingen!

Åk 3 Tack för oss! nu tar vi på sommarlov !

 

Paste your AdWords Remarketing code here