Sommarskidskolan dag 2

Idag fick vi besök av självaste Robin Bryntesson som hjälpte till och instruerade under förmiddagens sprintpass på go-cartbanan. Passet innehöll det mesta – allt från korta och snabba starter till längre hit med lite tuffare åkning. Robin berättade även lite om hur man ska tänka som sprintåkare och visade exempel på hur kurvor och starter skulle tas. Det blev ett tuff och intensivt pass för dem flesta och många var riktigta trötta vid slutet. Passet avslutades med att ungdomarna fick vara med i Robins filmning till hans nya musikvideo där de sprang barfota kastandes pjäxor och hjälmar i luften.
Robin                                                             Robin Bryntesson visar starterStart                                                            Linus Nilsson och Oscar Årebäck redo för start
 Rolig

                                                                              Tokeri med Robin

Paste your AdWords Remarketing code here