Läger i Stekenjokk

Första passet avklarat uppe på Stekenjokk, med bra förhållanden stenhårt och ca 5 cm nysnö på skaren. Syftet med lägret i Stekenjokk är att vara ut på långa pass och få en bra start på det nya träningsåret. Dessutom är våra nya elever med som ska börja till hösten, ett perfekt tillfälle att få lära känna varandra och lägga upp träningen inför sommaren. På eftermiddagen blir det klassiskt nere i byn, vi får hoppas Peter kan komma med något bra vallatips.DSC_0906

                                                                                 En glad Jens SelahnDSC_0909

                                                                                       Lukas AdolfssonDSC_0905

                                                                                           Jonna Sundling

Paste your AdWords Remarketing code here