Läger i Hemavan

Idag så har vi på Lycksele skidgymnasium och inlett vårat läger i Hemavan med ett rullskidpass i Stensele på rullskidbanan. Passet blev tempobetonat då vi körde intervaller på rullskidbanan. Efter det korta och effektiva passet så begav vi oss till Hotell Toppen där vi fick i oss en god middag. Efter middagen så reste vi vidare emot Hemavan och nu väntar ett gäng hungriga skidåkare på ett gott kvällsmål och alla känns förväntansfulla inför morgondagen.

Text Elias Persson

Johan Nilsson på rullskidbanan i stensele

                                                                                      Johan Nilsson på rullskidbanan i StenseleDSC_0646

                                                                                           Första års junioren Jacob StarkDSC_0649                                                                                          Mattias Sundin kör hårt på rullskidbananDSC_0651                                                                               Marcus Fredriksson och Mattias Vesterlund

Paste your AdWords Remarketing code here