Intervallpass på Go-Cart banan

Sprintbetonat intervallpass på Go-Cart banan, ett med  jämna mellanrum återkommande pass. Som vi tycker är både fartfyllt och roligt. Åven idag under optimala träningsförhållanden. Sol och 18 grader varmt.

Idag har vi kört fem sprintheat följat av korta intervaller. Det är tighta heat där teknik och taktik blir avgörande, man tänjer på gränserna och att det blir något fall är inte ovanligt idag dock bara ett. Ingen kommer ihåg en fegis, det är full sattsning som gäller.

Viktor RF Go-cart

                                                    Viktor Karlsson, Daniel Johansson och Björn Sandström

Ellen RF Go-cart

                                                   Ellen Partappouli, Cecilai Mårtensson och Peter Jönsson

Frida RF Go-cart

                                                                                             Frida Hedman

Paste your AdWords Remarketing code here