Första passet på sommarskidskolan

Nu har sommarskidskolan 2017 äntligen dragit igång och som vi har längtat!

Första passet bestod av lekar, spänst och styrka där ungdomarna sattes direkt på prov under styrkan. Doppboll samt svansleken var det som kördes under lekarna och riktigt kul blev det. Mycket spring och många leenden gjorde en väldigt bra start på passet.

Sedan gick vi vidare till spänst, där vi hade anordnat fyra stationer på Tannbergsstadion. Det var ett bra fokus på alla stationer och väldigt bra insatser från alla håll, spänstiga ungdomar!

Som avslutning på passet så tog vi oss till löparbanan där vi körde en tuff cirkelstyrka. Styrkan var i form av 40/20 och trots den tuffa styrka så var inställningen på topp. Alla kämpade på riktigt bra och det var ingen som vek ner sig!

Bra första träningspass och nu laddar vi om för dem kommande passen.

Paste your AdWords Remarketing code here