Besöksdag på Lycksele Skidgymnasium 4/10

På fredag eftermiddag den 4 oktober bjuder vi in dig som är född 04 eller 05 till besöksdag på Lycksele Skidgymnasium. Tränarna berättar om hur det är att gå på skidgymnasiet, vi visar runt i våra lokaler och svarar på dina frågor. Om du funderar på att söka till ett skidgymnasium eller bara är nyfiken är det ett bra tillfälle att få veta mer. Kom själv eller ta med dig dina föräldrar. Vi ser gärna att du är med på skidgymnasiets läger som börjar direkt efter besöksdagen.

Program:
14.00 Fika
14.15 Information och rundvandring på skolan
16.00 Avslutning
17.00 Incheckning och middag för deltagare på lägret

Anmälan till besöksdagen
Anmäl dig via mail till: petter.ogren@edu.lycksele.se
I anmälan skriver du ditt namn, klubb, hur många från din familj som kommer på besöksdagen.
Vi vill ha din anmälan senast den 30 september.

OBS! Om du deltar på vårt öppna läger 4-6 oktober anmäler du dig till besöksdagen i samma formulär som lägeranmälan.

Öppet läger med Lycksele Skidgymnasium i samarbete med Västerbottens Skidförbund
I anslutning till besöksdagen har vi ett läger för ungdomar födda 04 och 05 samt juniorer. Lägret börjar med ett träningspass på fredag kväll och avslutas på söndag kväll. Lägerdeltagarna bor på Hotell Lappland där de äter alla måltider och har tillgång till spa. På hotellet bor även ledare från Västerbottens Skidförbund.

Tryck här för att anmäla dig till lägret och besöksdagen!
Sista anmälan 30 september

Mer info om lägret finns här

Praktisera på Lycksele Skidgymnasium
Har du inte möjlighet att komma på besöksdagen eller lägret? Då är du alltid välkommen att komma hit och praktisera och hälsa på oss. Hör av dig så får du veta mer.

Fågor hör av er till petter.ogren@edu.lycksele.se eller 070-692 61 10

Paste your AdWords Remarketing code here