Andra dagen i Saxnäs avklarad

Dagen började med ett långt och härligt fristilspass mellan 2.5 och 3h. Med fina spår, -5 grader och strålande sol kunde det knappast bli bättre. Efter en välbehövlig lunch väntade några timmars vila innan andra passet för dagen drog igång, denna gång i klassisk stil. Med stjärnklar himmel och månen i skyn kunde man heller inte klaga på detta pass även om stavar gick av och vinden tilltog. Nu efter kvällsfikat väntar en välförtjänt natts sömn innan morgondagen drar igång med ett tufft intervallpass.

Författare Johan Forslund och Mattias Sundin 

                                                            Carl Schogester och Jonathan Ström

                                                                                      Olivia Persson

                                                                                        Rebecca Öhrn

Paste your AdWords Remarketing code here